Co dělat v případě, že mi banka zamítla žádost o půjčku?

Dostali jste se do tíživé finanční situace, ze které není na první pohled úniku? Snažili jste se nedostatek finančních prostředků řešit s bankou? Ta vám však žádost o půjčku zamítla? Nezoufejte, vaše situace má další řešení a tím jsou nebankovní půjčky. I když ve společnosti převládá názor vypovídající o netransparentnosti a nevýhodnosti nebankovních půjček, ve skutečnosti zjistíte, že při řádném splácení a dodržování základních pravidel vám nehrozí žádné nebezpečí.

Bankovní vs. nebankovní půjčky

Jak již název vypovídá, bankovní půjčky poskytují zpravidla bankovní instituce, nebankovní zase instituce ostatní (finanční, leasingové). Pokud jdete podat žádost o půjčku do banky, připravte se na to, že budete podrobeni sáhodlouhému výslechu, na jehož konci musíte sdělit úředníkovi vše od výše vašich příjmů, přes hodnotu majetku, až po to, zda jste někdy neměli se splácením půjček problém, případně, zda nejste vedeni v registru dlužníků. Pokud vás banka neshledá způsobilým k poskytnutí půjčky, bude vám žádost s největší pravděpodobností zamítnuta. A právě tehdy přichází na řadu nebankovní půjčky, které jsou ke klientům o mnoho vstřícnější. Nejen, že u většiny nebankovních institucí nemusíte dokládat výši svých příjmů, zde také nikoho nezajímá stav a hodnota majetku ani to, jestli nemáte zápis v registru dlužníků. Půjčit si tedy může téměř každý bez rozdílu.

Jak o nebankovní půjčku zažádat?

V dnešní době existuje již spousta možností, jak vypůjčené prostředky získat. Zřejmě nejrozšířenější a zároveň nejoblíbenější je vyplnění online žádosti o půjčku pěkně z pohodlí svého domova. Následně vás bude kontaktovat zástupce společnosti s detailnějšími informacemi a podmínkami. Zažádat o půjčku je však možné také prostřednictvím telefonu, SMS zprávy nebo osobní návštěvou u daného poskytovatele. Vždy si však pečlivě čtěte dokumenty, které jsou vám předkládány k podpisu. Vyhnete se tak případným nepříjemnostem.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *