O střechu nad hlavou přichází vinou dluhů několik stovek lidí ročně

Přes léto spí v malé špeluňce, která má místo dveří kartonové krabice. Jeho největší bohatství je věrný čtyřnohý mazlíček, krabička cigaret a pár drobných, které padnou na nákup rohlíku nebo krabicového vína. Zimu tráví po ubytovnách. O kom, že to tu mluvíme? O typickém bezdomovci, kterého potkáváme dnes a denně na nádražích, v dopravních prostředcích nebo ulicích? Omyl, jedná se o člověka, který se vinou svou nebo cizí dostal do situace, ze které již nebylo úniku. A tak kromě rukou exekutora skončil také na ulici. Přišel o práci, manželku, děti a v neposlední řadě také o střechu nad hlavou. To všechno kvůli jedné nezaplacené pokutě.

Veřejná dražba „ukončila“ trápení

Napadlo vás někdy, že označování lístků v dopravních prostředcích je zbytečné? Rozhodli jste se dnes jet tzv. „na černo“? Pak jste měli buď velké štěstí, nebo jste svou peněženku zbavilo nějaké té papírové bankovky. Pokud jste upomínky za pokutu ignorovali, mohlo se stát, že dopravní podnik odprodal vaši pohledávku společnosti specializující se na vymáhání dluhů. Ano, tušíte správně. Tak lehké je dostat se do spárů exekutorů. A jestliže končily výzvy k zaplacení v koši, mohli jste to „dotáhnout“ až k exekuci, která povětšinou končí veřejnou dražbou. Těch bylo na našem území v minulém roce více, než 900!

Jak (ne)skončit na ulici?

Říkáte si, že takhle dopadnout nemůžete? Věřte, že opak může být pravdou. A stačí k tomu opravdu málo. Máte hypotéku a stálou práci? Gratulujeme! Ovšem osud je nevyzpytatelný a vy se jednoho dne můžete dostat do situace, v rámci které nebude splácení hypotéky možné. Proto se pro jistotu pojistěte a pečlivě zvažte také výši hypotéky. Do budoucna tak nebudete muset řešit, kde vzít potřebné finanční prostředky, případně kam složit hlavu plnou starostí.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *