Na co si dát pozor při nebankovních půjčkách?

4Nebankovní půjčky jsou určeny těm, kteří přišli s žádostí o finanční výpomoc v bance zkrátka. Tak se mohlo stát z důvodu záznamu v registru dlužníků, nedostatečnému příjmu nebo díky problémům, které měli se splacením v minulosti. Pokud je to i váš případ a zvažujete půjčku od některého z nebankovních poskytovatelů, kterých se na českém trhu v posledních letech vyrojilo opravdu mnoho, držte se alespoň několika základních rad, které vás ušetří podvodu, v tom lepším případě zklamání.

Oslovujte pouze prověřené nebankovní instituce

Ačkoli je na českém trhu nebankovních společností celá řada, pokud plánujete některou z nich oslovit, vždy si o ní zjistěte maximum dostupných informací. Ty naleznete na oficiálních stránkách společností, ale zabrouzdejte také do internetových diskuzí a fór. Zde se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací, které vám mohou pomoci při rozhodování.

Porovnávejte nabídky

Nesjednávejte si půjčku hned u první společnost, kterou objevíte. Raději si vyčleňte čas a porovnejte konkurenční nabídky. Možná, že najdete ještě výhodnější podmínky nebo zajímavější produkt. Vybírejte však obezřetně, nápadně výhodná půjčka také nemusí být šťastným řešením. Na internetu existuje celá řada nejrůznějších kalkulaček, které za vás porovnají nabídky bank i nebankovních společností a ušetří vám tak spoustu času.

Neplaťte žádné poplatky předem

Pokud po vás nebankovní společnost požaduje poplatek za vyřízení, schválení nebo vedení půjčky, mějte se na pozoru. Stejně tak, pokud po vás požaduje zástavu, která má pokrýt například administrativní úkony. Pokud takovou zástavu někomu poskytnete, s největší pravděpodobností se nesetkáte ani s ní, ani s přislíbenou finanční injekcí.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *