Jak ušetřit při splácení krátkodobého úvěru

1Zruinovaly vánoční svátky vaši peněženku včetně bankovního konta? Potřebovali jste dorovnat vzniklé závazky, a proto jste sáhli po krátkodobé půjčce? Ačkoli se vypůjčená částka s největší pravděpodobností pohybovala v rozmezí několika tisícovek, výsledné náklady, které budete muset bance nebo nebankovní instituci vrátit, mohou až několikanásobně překonat její výši. Jak tedy při splácení krátkodobého úvěru ušetřit a na co si dát pozor? Odpovědi na tyto otázky naleznete o pár řádků níže.

Tip č. 1 – dávejte si pozor na termíny

Ne vždy je pravidlem, že splátka úvěru probíhá v měsíčních intervalech. Někde po vás mohou požadovat splátku v desetidenních nebo dokonce týdenních intervalech. Informace o termínech splácení jsou však uvedeny ve smlouvě, kterou jste v rámci poskytnutí úvěru podepisovali. Proto si ji pečlivě pročtěte a uschovejte.

Tip č. 2 – pozor na předčasné splacení úvěru

Přihrál vám osud do cesty zajímavý finanční obnos a vy jste se rozhodli vrátit vypůjčené finanční prostředky ještě před smluveným termínem? Pak se informujte, zda si banka nebo nebankovní instituce neúčtuje poplatek za předčasné splacení krátkodobého úvěru.

Tip č. 3 – neotálejte se splácením

Pokud se dostanete do finanční tísně a ve schránce se vám začnou hromadit upomínky, rozhodně vzniklou situaci začněte co nejdříve řešit. Nespoléhejte na to, že věřitel na váš dluh zapomene. To se spíš můžete jednoho dne dostavit do vlastního bytu, který bude „ozdobený“ žlutými nálepkami s textem „Exekučně zabaveno“. Máte-li se splácením úvěru problém, kontaktujte banku nebo nebankovní instituci, u které jste si úvěr vyřídili a seznamte je se svou stávající situací. Nějaké řešení se zajisté najde a to buďto v podobě splátkového kalendáře nebo odložení splátek.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *