Je lepší tiché společenství nebo půjčka?

půjčka tiché společenstvíPotřebujete finanční půjčku, ale v bance ani u žádného jiného ekonomického subjektu vám ji nechtějí poskytnout? Už jste naprosto zoufalí, že nebudete mít peníze prakticky základní fungování firmy? Nebojte se! Je tady jedno řešení, které vám rychle a snadno pomůže. Ne, nejedná se ani o rozprodej vaší společnosti, ani o zadlužení se lichvářům, ani o jiné formy nevýhodných půjček. Tichý společník – to je to, co vám pomůže! A jak vlastně tiché společenství funguje? A jak si jej můžete sjednat?

Jak tiché společenství funguje?

Tiché společenství je další formou půjčení si jisté finanční částky. Jste-li například podnikatelem, můžete uzavřít smlouvou dohodu o tichém společenství, a to s tichým společníkem, který se tak zavazuje poskytnout vám určitý vklad, a podílet se tak na vašem podnikání. Vy se na oplátku tichému společníkovi zavazujete platit jistý podíl na zisku. Tak z tohoto vztahu vychází obě strany výhodně. Nemusíte se ale bát, že by vám tichý společník například zasahoval do vedení. To on nemůže. Může maximálně nahlížet do obchodních dokladů a účetních záznamů týkajících se vašeho podnikání.

Jak si tiché společenství můžete sjednat?

V prvé řadě je důležité najít si dobrého tichého společníka, který bude důvěryhodný a spolehlivý. Následně s ním sepíšete smlouvu, a to naprosto v souladu se zákonem a navíc pod notářským dohledem, tedy s notářsky ověřenými podpisy. Tím stvrdíte platnost tohoto dokumentu, jehož účinnost může trvat i několik let.

Tiché společenství nebo půjčka?

V neposlední řadě určitě vyvstává otázka – je lepší tiché společenství nebo půjčka? Pokud máte možnost mít klasickou půjčku z banky a pouze zvažujete mezi těmito dvěma variantami, rozhodně mějte na paměti, že tichý společník může kdykoliv požadovat vrácení svého vkladu a to jste ze zákona povinen splnit. Dosáhnete-li na půjčku z banky, může po vás banka jen výjimečných případech chtít tak radikální krok, jakým je vrácení půjčené částky. V takovém případě se tedy rozhodně vyplatí klasická bankovní půjčka. Ovšem nedosáhnete-li ani na bankovní, ani na nebankovní půjčku, budete se muset obrátit na tichého společníka.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *