Jsou levné půjčky bez doložení příjmů opravdu bezpečné?

Jsou levné půjčky bez doložení příjmů opravdu bezpečné?Nemusíte-li dokládat příjem k půjčce, může to znamenat jediné, věřitel nechává plnou odpovědnost jen na vás a vy sami si musíte odpovědět na otázku – zvládnu půjčku řádně a včas splatit? To, že si totiž může půjčit naprosto každý, ještě neznamená, že je půjčka vhodná pro každého. Pojďme si tedy popsat, jak byste se měli vyvarovat nejčastějším chybám a předejít tak nepříjemnostem.

Půjčka bez doložení příjmů pro každého

V prvé řadě si spočítejte, kolik činí vaše celkové měsíční výdaje. Jsou-li totožné s vašimi měsíčními příjmy, raději si nepůjčujte, ale ukrojte někde jinde. Velice jednoduše se dá ušetřit na dopravě, potravinách, hygienických potřebách, na oblečení či na telefonu. Toto všechno jsou položky, které stojí většinu domácností obrovské peníze. Až když už ušetříte skutečně na všem, co se dá, můžete sáhnout po půjčce, jako po podpůrném řešení.

Půjčka nemusí být řešením pro každého

Avšak není půjčka jako půjčka. Na trhu se můžete setkat se dvěma základními typy půjček, a to s bankovními a nebankovními. První typ je určen pro lidi s trvalým a pravidelným příjmem, jež si chtějí pořídit něco velkého, na co by šetřili třeba i celý život. Druhý typ si mohou sjednat naprosto všichni, a to i bez příjmů, jež například zrovna nemají žádné finanční prostředky, avšak ví, že za nějakou chvíli se jejich situace výrazně zlepší. Jedná se tedy o přechodné řešení a levnější variantu oproti bankovním půjčkám.

Je toto přechodné řešení bezpečné?

Nakonec určitě každému vyvstane na mysli otázka, zda je toto řešení bezpečné či nikoliv. Budete-li splácet vždy včas a bez problémů a máte-li svoje finance pevně pod palcem, může být půjčka tím nejlepším pro vás. Chcete-li si však půjčkou vyřešit své dlouhodobé finanční problémy, může úvěr představovat poslední hřebíček do vaší pomyslné peněžní rakve. Jak výši půjčky, tak i dobu splácení proto vybírejte maximálně pečlivě a důkladně.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *