U kterých půjček nemusíte dokládat vaše příjmy?

Získat půjčku je sice v dnešní době mnohem jednodušší než dříve, pro spoustu lidí je to ale velký problém – např. pro ty, jenž nemohou nijak doložit svoje příjmy neboje dokládat nechtějí. Jedná se tedy nejen o nezaměstnané, ale třeba i o osoby s příliš nízkým platem nebo o ty, kteří pracují beze smlouvy. V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou možnosti, když hledáte úvěr u něhož se příjmy dokládat nemusejí.

51

Jak je to u bankovních úvěrů?

Pokud si chcete půjčit peníze od banky, musíte počítat s tím, že po vás bude chtít dokumenty, jež potvrzují výši příjmů. Existuje ale jedna výjimkQa, kdy tyto doklady nejsou požadovány – u některých bank mohou získat půjčku bez dokládání výše příjmů stávající klienti dané banky, kterým už nějakou dobu chodí pravidelně každý měsíc na účet výplata. V těchto případech se dá úvěr sjednat jednoduše online, přes internetové bankovnictví a nemusí se chodit na pobočku ani předkládat žádné doklady. Jinak se ale u banky doložení příjmů nevyhnete a stejně tak nemáte šanci na úvěr např. tehdy, když máte záznam v registru dlužníků nebo exekuci.

U nebankovních půjček jsou podmínky mírnější

U nebankovních společností už jsou požadavky méně přísné a půjčky bez doložení příjmu nabízí velké množství poskytovatelů. Někteří dokonce půjčují i těm, kteří mají záznam v registru, každá firma má tyto podmínky nastaveny trochu jinak. Obecně ale platí, že půjčky, kde se nedokládají příjmy, bývají spíše nízké – typicky se jedná třeba o rychlé sms půjčky, které jsou v řádu několika tisíc a mají krátkou dobu splatnosti. Výběr je ale každopádně velmi pestrý a sehnat se dají dokonce i půjčky zdarma, kde neplatíte ani korunu navíc.

Příjmy se většinou nedokládají u půjček se zajištěním

Jestliže potřebujete vyšší částku a nemůžete nijak doložit příjem, příliš mnoho možností na výběr nemáte. Řešením jsou prakticky jen půjčky se zajištěním nemovitostí, ne vždy ale musí být přímo ve vašem vlastnictví – svým majetkem za vás může ručit i někdo z vašich blízkých. Každopádně pokud máte možnost ručit vhodnou nemovitostí – např. domem, bytem, ale třeba i pozemkem, chatou či chalupou – můžete získat i hodně vysoké částky a to až v řádu několika milionů korun.

Tipy na oblíbené půjčky bez doložení příjmu:

Příliš se ve světě financí a úvěrů neorientujete? Nevadí – vybrali jsme několik 100% spolehlivých a důkladně prověřených půjček, které jsou bez dokládání příjmů a můžete si o ně požádat zcela bez obav:

Via SMS – rychlá půjčka až do 20 000 Kč, napoprvé můžete získat až 6 000 Kč bez úroků

Ninja půjčka – nová půjčka do 4 500 Kč, bez dokládání příjmů a bez kontroly registru

CreditAir – oblíbená půjčka do 10 000 Kč, při první žádosti můžete dostat až 6 000 Kč bez úroků, doba splatnosti je navíc prodloužena na 75 dní

Jak najít ideální půjčku, když se nemůžete rozhodnout?

Nejlépe uděláte, když použijete některý z webů, zaměřených na srovnání půjček. Můžete si na nich jednoduše nastavit, o jaký typ a výši úvěru máte zájem – např. půjčka 20 000 Kč a ihned se vám zobrazí přehledný výpis všech relevantních půjček spolu s jejich základními parametry. Po rozkliknutí si pak můžete přečíst jejich podrobné recenze. Srovnávače půjček se navíc vyplatí použít ještě z jednoho důvodu – pokud si úvěr sjednáte přes ně, vyhnete se tím riziku, že byste se stali obětí podvodníků – weby jako CoolPůjčky.cz nebo PůjčkyHned.cz srovnávají pouze ověřené a férové poskytovatele.

                                                                                                                            

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *