Nabízíme pohodlné konsolidace půjček na směnku

Narazili jste již někdy na takový nebo podobný inzerát? Pak by se dalo spekulovat o tom, zda se jednalo o podvod, či nikoli. Jako první je nutno uvést na pravou míru, že novela spotřebitelského zákona od nového roku půjčky na směnku zcela zakázala. Byly totiž výhodné pouze pro věřitele, nikoli pro dlužníky. Jejich nevýhodnost spočívala v nemalých problémech, které mohly v krajním případě dlužníka stát i střechu nad hlavou. Konsolidace půjček na směnku byla pro společnosti nabízející sloučení dluhů navíc takřka nemožná a velmi nevýhodná.

Konsolidace půjček aneb nová naděje pro dlužníky?

Konsolidací rozumíme sloučení menších závazků do jednoho velkého balíku dluhů. V rámci konsolidace daná instituce zaplatí vaše stávající závazky vůči ostatním společnostem, kterým jste aktuálně dlužili. Co to znamená pro vás? Že již ve svých schránkách nebudete nacházet hned několik výzev k zaplacení a nebudete se obávat dne, kdy by mohl na vaše dveře zaklepat exekutor. Vaše dosavadní závazky jsou splaceny, nicméně tím to pro vás rozhodně nekončí. Jeden velký závazek máte u nové společnosti, která vaše dluhy zaplatila. S tou je možno dojednat nové podmínky splácení, případně vypracovat efektivnější splátkový kalendář. Připravte se však na to, že doba splácení tohoto velkého objemu nakumulovaných a sloučených dluhů bude delší, než kdybyste spláceli své závazky dosavadním způsobem.

Lze konsolidovat půjčky na směnku?

Některé společnosti tuto možnost nabízely. Ve většině případů jste však mohli s tímto přáním narazit. Směnka byla totiž napsána pouze na vaše jméno a jméno původního věřitele, společnosti tak neměly prakticky ani možnost takovýto závazek nikterak odkoupit. Ačkoli zákaz sjednávání půjček na směnku trvá, nemá retrospektivní účinnost a z tohoto důvodu se netýká směnek již uzavřených.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *