Jsem vaše nová hotovostní půjčka

Obliba hotovostních půjček rok od roku stoupá. Lidé jich nejvíce využívají ve spojitosti s nákupem elektroniky, bílého zboží nebo vánočních dárků. Jak lze z výše uvedeného vydedukovat, největší oblibě se půjčky těší zejména v předvánočním období. Pokud i vy pomalu začínáte pošilhávat po dárcích pro své nejbližší a na internetu, či v novinové inzerci vás zaujal inzerát typu „Jsem vaše hotovostní půjčka“, mějte se na pozoru před jejími nástrahami a nepřestávejte číst následující řádky.

Úskalí hotovostních půjček

Mezi největší riziko hotovostních půjček patří skutečnost, že si půjčíte více, než doopravdy potřebujete. Plánujete-li tedy půjčku, která pokryje nenutnější náklady spojené s úhradou nájmu a faktury od telefonního operátora ve výši například 5 000 Kč, s největší pravděpodobností se stane, že dostanete 10 nebo dokonce celých 20 tisíc korun. Spousta poskytovatelů hotovostních půjček totiž záměrně půjčuje více, aby jim plynuly vyšší úroky a klient musel vypůjčené prostředky splácet déle. Ať už budete o nižší částku žadonit sebevíce, poskytovatel téměř se 100 % jistotou nesleví.

Splátky rozložené na 12 nebo 24 měsíců

Půjčte si třeba dvacet tisíc a splácejte je až příští rok. Když si takovou nabídku propočítáte, zjistíte, že měsíčně budete muset vracet přibližně 900 Kč. A to přeci není nijak závratná částka, aby vás položila. Je zde však jedno velké ALE. Delší doba splatnosti = více úroků. Čím déle budete vypůjčené prostředky splácet, tím více půjčku tzv. „přeplatíte“. Většina poskytovatelů hotovostních půjček navíc stanovuje fixní splátkové období a neexistuje tudíž, abyste vypůjčené prostředky splatili dříve, než máte ujednáno ve smlouvě. Pokud se tak stane, čeká na vás v mnohých případech pěkně tučná „pokuta“ za předčasné splacení.

Tak co? Ještě vám připadá hotovostní půjčka tak lákavá?

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *