Úroky z půjček u nejrůznějších subjektů

úrokyJak už to tak bývá, když si půjčíte od jakéhokoliv ekonomického subjektu peníze, budete je muset jednou vrátit a to nejčastěji i s úroky. Ty některé společnosti snižují na minimum nebo úplně ruší, a to zejména pro nové klienty. V posledních letech je totiž trend v poskytování půjček s co nejnižšími úroky. Ovšem úplně se jim pořád nevyhnete. Úroky z půjček jsou prostě nutným zlem, kterým ale platíte za ochotu pomoci vám v těžké finanční situaci naprosto pro vás cizími lidmi.

Nejnižší úroky z půjček

Co samozřejmě spotřebitele zajímá nejvíce, jsou nejnižší úroky z půjček, respektive, kde jsou k získání. Prim v této oblasti si drží Equa Bank, u které se úroky z půjček pohybují už od 7,9 %. Druhou nejvýhodnější bankou, která poskytuje úvěry, je Air Bank se svou úrokovou sazbou mezi 10,9 až 27,9 procenty. Dalšími jsou Raiffeisenbank, mBank, Zuno, LBBW nebo Sberbank. Naprosto nejnavštěvovanější bankou je Česká spořitelna, která ale nabízí úrokovou sazbu okolo 17 procent, což už je poměrně hodně.

Jak zjistíte výši úroků z půjček?

Pro vás, jako pro potencionálního klienta té či oné banky, je samozřejmě nejdůležitější se o úrokové sazbě dozvědět co nejdříve. Úroková sazba totiž rozhoduje o tom, kolik vlastně budete celkově přeplácet. Nejjednodušší je kalkulačka půjček. Pokud ji daný subjekt například na svých internetových stránkách má, můžete si s její pomocí naprosto jednoduše vypočítat všechny důležité parametry, tudíž i výši úrokových sazeb. Není-li však tato služba na webovkách poskytována, rozhodně se osobně optejte na jedné z poboček. Nikdy nepodepisujte nic, o čem neznáte všechny detaily! Některé půjčky vás totiž svážou i na několik let. Úroky z půjček jsou navíc povinnou informací, kterou vám všude musí poskytnout. Pokud ne, obraťte se na jiný ekonomický subjekt, který vám jistě velice rád vyjde vstříc.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *