Rizika půjčky oproti nemovitosti – znáte je?

Rizika půjčky oproti nemovitosti – známe je!Potřebujete si půjčit vyšší objem finančních prostředků? Vlastníte nemovitost, kterou hodláte úvěr zajistit? Pak se budete s největší pravděpodobností poohlížet po půjčkách oproti nemovitosti. Jaká rizika jsou s tímto finanční produktem spojená a proč byste měli důkladně uvažovat, než se pro podpis úvěrové smlouvy rozhodnete? Odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek naleznete o několik řádků níže.

Kdo poskytuje půjčky oproti nemovitosti?

Tento druh půjček poskytují zpravidla nebankovní instituce, které nabízejí svým klientům nejrůznější druhy podmínek. Na druhou stranu je ovšem pravdou, že i banky mohou vyžadovat ručení za poskytnutou půjčku či spotřebitelský úvěr prostřednictvím vaší nemovitosti. Doslovně se však s tímto úvěrovým produktem v jejich portfoliu v drtivé většině nesetkáte.

Co si zjistit ještě před tím, než se pro půjčku oproti nemovitosti rozhodnete?

Zejména zjistěte, jakou minulost má společnost, u které chcete úvěr uzavřít. Je známá nebo naopak na finančním trhu poměrně nová? Existuje nějaké fórum či názory klientů, kteří s touto společností přišli do styku? Připadají vám podmínky poskytnutí půjčky nápadně přívětivé? Na tyto a spoustu dalších otázek je nutno odpovědět si, ještě před tím, než budete společnost poprvé kontaktovat. Při výběru sázejte zejména na známé a ověřené firmy, jejichž všeobecné obchodní podmínky nebudou nikterak komplikované a zbytečně rozsáhlé. Velkou pozornost věnujte právě zkušenostem a názorům zainteresovaných osob, jež vám mohou o dané společnosti mnohé napovědět.

Rizika půjček oproti nemovitosti

Závěrem je nutné zmínit alespoň základní rizika, jež jsou s tímto druhem půjček spojená. Největším rizikem je pochopitelně ztráta střechy nad hlavou. To v případě, dostanete-li se do svízelné situace, v níž nebudete schopni hradit pravidelné splátky (nemoc, úraz, ukončení pracovního poměru apod.). Pro tyto situace je možno u některých společností sjednat odpovídající druh pojištění, jež vás má před ztrátou střechy nad hlavou ochránit.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *