Nejvýhodnější půjčka – která to vlastně je?

Je obtížné obecně určit, co vlastně je a co není výhodné, pokud se neberou v potaz všechny podmínky. To stejné platí i v oblasti půjček. Každý úvěr má svá specifika, takže je těžké definovat, která je ta nejvýhodnější půjčka ze všech. Přispívá k tomu různorodost potřeb jednotlivých žadatelů. V některých případech například klienti požadují neúčelovou půjčku, někdy mohou ručit nemovitostí a někdy ne, disponují odlišnými příjmy anebo si chtějí půjčit na různě dlouhou dobu. Všechny tyto faktory rozhodují o výhodnosti konkrétních půjček ve vztahu k jednotlivým žadatelům.

To, co je pro někoho výhodné, může být pro jiného žadatele naprosto nevhodné. Pojďme si tedy představit základní typy úvěrů a vysvětlit, za jakých okolností je daná půjčka nejvýhodnější.

Studentská půjčka

Půjčky pro studenty jsou buď účelové, nebo neúčelové. Účelové studentské úvěry je zpravidla možné čerpat pouze na hrazení školních výdajů, což může být samotné školné nebo dodatečné náklady, které je nutno vynaložit na školní pomůcky, dojíždění nebo ubytování.

Je to nejvýhodnější půjčka z pohledu mladých lidí, kteří si dokončují vzdělání, nedisponují dobře placeným zaměstnáním, a proto potřebují odklad splátek. To stejné platí pro neúčelový studentský úvěr, který je nejvýhodnější půjčkou pro ty, kdo si chtějí během studia zvýšit svoji životní úroveň. V mnoha případech je možné tento finanční produkt kombinovat i se zvýhodněným studentským bankovním kontem, díky čemuž mají mladí lidé možnost lépe šetřit.

Půjčka bez registru

Jestliže jste zapsáni v registru dlužníků, bude pro vás možná nejvýhodnější půjčka, během jejíhož schvalování poskytovatel do této databáze nenahlíží. Za určitých okolností sice můžete získat standardní úvěr i navzdory zápisu v registru, nicméně jde spíš o výjimečnou situaci. Pokud akutně potřebujete peníze a měli jste v minulosti potíže se splácením nebo stále někomu dlužíte, bude pro vás pravděpodobně skutečně nejvýhodnější půjčka bez nahlížení do registru, navzdory tomu, že je charakteristická vyššími úrokovými sazbami, respektive roční procentní sazbou nákladů.

Rychlá půjčka

Snad každému se již někdy stalo, že musel najednou uhradit nečekané výdaje, na které momentálně neměl dostatek peněz. Pokud jste také v podobné situaci a nemůžete čekat na další výplatu, bude pro vás pravděpodobně nejvýhodnější půjčka s rychlým schvalováním. O bleskovou půjčku si v současné době můžete zažádat například pomocí SMS zprávy nebo vyplněním jednoduchého formuláře na internetu. Díky tomu je zřízení rychlé půjčky opravdu jednoduché.

Nejvýhodnější půjčka před výplatou je taková, která vám zajistí peníze s co největší rychlostí při minimálních nákladech. Poskytovatelé úvěrů tohoto typu si jsou nezbytností rychlého vyřízení vědomi a tak je možné některé rychlé půjčky získat i během několika minut, přičemž v této lhůtě je již zahrnut převod peněz. Jedním z mála problémů, se kterými se můžete u nejvýhodnější půjčky tohoto setkat, jsou vysoké poplatky za prodlení se splátkou. Dejte si tedy pozor, abyste přesně dodrželi podmínky věřitele.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *