Srovnejte si půjčky přes internet

Na internetu jsme každý den jako doma. Otevírá nám nové možnosti zábavy, vzdělání, ale třeba i toho, že si zde zjistíme potřební informace. Ty se mohou týkat i situace, kdy vybíráme správnou půjčku. Dnes není problém najít tu pravou také online, díky srovnání půjček. A co nám takový srovnávač vlastně může nabídnout? Pojďme se podívat.

Základem je typ půjčky

Možných typů je aktuálně na bankovním a nebankovním trhu více než dost. Už samotné rozdělení toho, zda peníze dostaneme od banky nebo nebankovní společnosti hraje roli. Konkrétním typem tak může být:

  • Mikropůjčka
  • Klasická spotřebitelská půjčka – účelová nebo neúčelová
  • Klasická nebo americká hypotéka

Od konkrétního typu se poté odvíjí třeba to, kolik peněz dostaneme, stejně jako i to, jaké jsou podmínky získání. Třeba oblíbené půjčky před výplatou, spojené s nebankovním segmentem nadchnou jednoduchostí, rychlostí, ale na druhou stranu nízkými částkami. Hypotéky zase nabídnou více, ale s nutností ručit.

Třiďte úvěry i podle podmínek získání

Ano, i ty je nesmírně důležité, jelikož na základě toho poznáme, zda je úvěr určený skutečně pro nás. Ne každý totiž podniká nebo pracuje a má tak jistotu dobré bonity. Jsou mezi námi třeba i studenti, důchodci, matky na mateřské, nebo osoby nezaměstnané. A pro všechny ty dnes trh nabídne produkt, který jim pasuje přímo na míru. V případě posledního případu je to třeba půjčka bez příjmu, která rozhodně nadchne tím, že není třeba jakékoliv informace o mzdě nebo zaměstnavateli dokládat. Zapomínat bychom v této sekci neměli ani na případné problémové klienty.

Porovnejte také jednotlivé úroky

Správné srovnání půjček by mělo souviset také s tím, že je třeba porovnat si jednotlivé úrokové sazby. I zde bychom měli hledět hlavně na to, aby byly co nejnižší. Dobrou možností v případě klasických půjček jsou zcela jistě banky. Pokud se rozhodneme pro nebankovní segment, jsou to třeba půjčky bez doložení příjmu, které patří do oblasti mikropůjček. U nich není problém získat peníze i zcela zdarma. Tedy s nulovým úrokem, stejně jako s nulovým RPSN. Důležité jen jenom splnit podmínky, které jsou předepsané.

Parametry půjček nepodceňujte

To poslední, na co hledíme, jsou určitě parametry půjčky. Ty souvisí nejenom s tím, kolik si můžeme půjčit, ale i s tím, na jak dlouho, nebo jak velké budeme platit splátky. Díky tomu si můžeme jednoduše určit, zda úvěr jsme nebo nejsme schopni zvládnout. Upozornit totiž musíme nejenom na to, že půjčka se špatnými parametry může přinést budoucí problémy s nezvládnutím splátek. Upozornit musíme také na to, že zbytečné zadlužování, kdy si chceme vzít úvěr na skutečné zbytečnosti, může souviset s tím, že se dostaneme do dluhových pastí, ze kterých nemusí být návratu. Když už půjčku, tak určitě na něco smysluplného.

 

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *