Spořicí účty a jejich hlavní výhody

O spořicích účtech se v dnešní době mluví stále častěji. Lidé hledají nejvhodnější způsoby, jak zhodnocovat své finanční prostředky a zároveň se nevystavovat žádnému riziku ztráty. A právě v souvislosti s tímto požadavkem narazíte na spořicí účet.

Ten je ve všech případech dílem bankovních domů. K této pomyslné záruce bezpečí lze připočíst ještě to zásadnější, a to je pojištění vkladů do hodnoty 100 000 EUR. Tím nabýváte maximální jistoty, že vaše finance jsou opravdu v bezpečí.

Největší klady spořicích účtů

Ať už se podíváte na produkt, jímž je kupříkladu ING Konto či jiné, vždy se setkáte s velice obdobnými vlastnostmi.

  • Bezplatné zřízení, vedení a zrušení účtu
  • Převody mezi bankovním účet dané společnosti zcela zdarma
  • Možnost získat bonusové úrokové sazby

K největším přednostem spořicího účtu patří rozhodně přístupnost naspořených peněz. Finance si lze kdykoliv vybrat, aniž byste byli vázáni jakoukoliv výpovědní lhůtou. Vklady jsou neustále k dispozici bez nutnosti platit sankční poplatky. Lepší model zhodnocování byste hledali pravděpodobně jenom stěží.

Důkazem toho je také Air Bank spořicí účet, který dokonce můžete vést v zahraničních měnách a kvůli jehož založení není nutné navštěvovat pobočku společnosti. V tomto směru se přidává ještě pomyslný bonus díky virtuálním spořicím obálkám.

Co vás u spořicího účtu může překvapit?

Jestliže hledáte negativa těchto bankovních produktů, asi vás budeme muset zklamat. Nalézt lze pouze drobné neduhy, nikoliv však zásadní nevýhody. Je to například menší úroková sazba, takže nemůžete očekávat žádné horentní zhodnocení. Přesto je to podstatně více, než na bankovním účtu.

Spořicí účty některých bank je možné založit pouze s běžným účtem. Je však otázkou, zda tuto vlastnost považovat za negativum, protože i klasická konta jsou často oproštěna od jakýchkoliv poplatků.

Lákavé zhodnocení bez plateb navíc

Spořicí účet je doplňkovým produktem, jenž vás obvykle nic nestojí, pouze vám dává. Takže proč toto řešení nevyužít, když se k němu mnohdy váží i jiné zajímavé bonusy? Spořicí účet můžete pojmout jako odkládací místo, kde se vám zhodnocují vklady.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *